Vakıfbank'tan satılık bağAhmetli / Manisa

Bağ / bahçe . 4822 m²

357 000 TL

Vakıfbank'tan satılık bağ, ev, emlak konut, villa, daire
Vakıfbank'tan satılık bağ, ev, emlak konut, villa, daire
Vakıfbank'tan satılık bağ, ev, emlak konut, villa, daire
Vakıfbank'tan satılık bağ, ev, emlak konut, villa, daire
Vakıfbank'tan satılık bağ, ev, emlak konut, villa, daire
Vakıfbank'tan satılık bağ
Vakıfbank'tan satılık bağ
Vakıfbank'tan satılık bağ
Vakıfbank'tan satılık bağ
Vakıfbank'tan satılık bağ

4.821,92 m2 alana sahip olup, BAĞ vasıflıdır.
Taşınmaz üzerinde yapılan yer görme esnasında ; iki adet tavuk kümesi ve 1 adet natamam yem deposu silosu olarak planlanmış bina bulunmakta olup, kümesler ve bina atıl vaziyette ve bakımsız durumdadır.
Kümesler dört duvardan oluşmakta olup, kapı, pencere ve çatı kaplaması bulunmamaktadır.
Taşınmazın Ahmetli Belediyesi İmar Servisinde incelenen mimari projesindeki vaziyet planına göre kuzeyde olan kümes A Bloktur.
Vaziyet planında güneyde konumlu olan B blok kümes iptal edilmiş olup, söz konusu projede B Bloğa ait kat planı çizilmiştir.
Mimari projesinde yapılan incelemelere ve mahallinde yapılanölçümlere göre A Blok 12,5 m x 87 m = 1088 m2, B Blok; 12,5 m x 89 m = 1113 m2 alana sahiptir.
A Bloğun doğu kısmında yaklaşık 40 m2 alana sahip atıl durumda bakıcı evi mevcuttur.
Bakıcı evi, mimari projedeki A Blok hacmine dahildir.
Ayrıca parseliçerisinde B blok doğusunda yer alan ruhsat ve proje dışı yaklaşık 30 m2 alanlı Yem Silosu için planlandığı düşünülen beton yapı alanı bulunmaktadır.
Yukarıda detaylandırılarak açıklaması yapılan, yerinde ve resmi kurumlarda incelemeleri yapılan parsel üzerindeki yapılar toplamda 2241 m2 olarak hesaplanmıştır.
Söz konusu yapılar atıl durumda olması sebebiyle, ekonomik değerinin bulunmadığı anlaşılmış olup, değerlemede dikkate alınmamıştır.
Ahmetli Belediyesi İmar Durumu Servisi yetkilisi ile yapılan görüşmede alınan şifahi bilgiye göre söz konusu taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında Ayrık nizam Emsal: 0,50 yoğunlukta, Ön Bahçe Çekme Mesafesi: 10 m., Yan ve Arka Bahçe Çekme Mesafeleri 5 er m., Hmax: Serbest şeklinde yapılanma koşullarına sahip olup "Tarımsal Sanayi Alanı" imarlıdır.
Parselin herhangi bir terk, ihdas, tevhid şartı vb.kısıtlayıcı durumunun söz konusu olmadığı ifade edilmiştir.
İlgili planın hangi kurum tarafından onaylandığı ve onay tarihi hakkında kesin bilgi alınamamıştır.
Taşınmazın 1/100.000 ölçekli Paftasında yapılan incelemede Tarım Alanı içinde kaldığı ve Arkelojik Sit alanı taramasının bulunduğu Manisa Büyükşehir Belediyesi Planlama biriminden tarafımıza şifahen iletilmiştir.
A lejantının 2.ve 3.derece Arkeolaojik Sit alanı anlamına geldiği ve taşınmazın bu durumdan etkilenme oranının İzmir Kültür ve Tabiat varlıklarının koruma 2.bölge müdürlüğünden mülk sahibinin yazılı başvurusu yapması halinde öğreneceği görüşü tarafımıza iletilmiştir.
Taşınmazın sistem üzerinde yer alan eski ada parsel numarasının 0 ada 2 parsel olduğu 28.04.2017 tarihi itibari ile biten kadastral çalışma neticesinde 101 ada 3 no.lu parsel olarak güncellendiği, bu tarihten önce 5.000 m2 alana sahip 2 no.lu parsel olduğu öğrenilmiştir

Bilgiler

 • No.:21910
 • Semt:Dereköy
 • Adres:MANİSA, AHMETLİ, DEREKÖY MAH. MATDERE SOK. NO:203/A-B
 • Pafta:1
 • Ada:101
 • Parsel:3
 • M² (brüt):4822
 • Krediye uygunluk:Uygun
 • Kat karşılığı olabilir:Hayır
 • Min. artış:4.000 TL
 • Başlangıç bedeli:357.000 TL
 • Teminat bedeli:17.850 TL
 • İlgili şube adı:SALİHLİ
 • Banka:VakıfBank


Maltepe'de 309 ailenin tedirgin bekleyişi (Yıkım kararı var ama yıkılamıyor)

Maltepe'de 309 ailenin tedirgin bekleyişi (Yıkım kararı var ama yıkılamıyor)

İstanbul Maltepe'de bir sitede tam 25 blok ve 309 daire bulunuyor. Bine yakın kişi yaşıyor. 6 yıl önce yapılan denetimde sitedeki 25 bloğun tümü riskli bulundu, ancak bazı mülk sahipleri mütahitle anlaşamadıkları için yıkım başlatılamadı. Site sakinleri, evlerinin yıkılıp yeniden yapılmasını istiyor.

TOKİ 207 iş yeri ile 70 konut satacak

TOKİ 207 iş yeri ile 70 konut satacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 30 ilde 207 iş yeri ile 20 ilde 70 konutu "açık artırma" ile satışa sundu.

Konutta 2019 beklentileri

Konutta 2019 beklentileri

Kredi faizlerin yüksek seyretmesi konut sektörünü etkilemeye devam ediyor. Aralık ayında konut fiyatlarında az da olsa düşüş oldu. Yabancıların gayrimenkule olan ilgisi ise devam etti. Zingat.com Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Ahmet Kayhan, NTV Ekonomi Müdürü Gökay Otyam'ın gayrimenkul sektöründe son duruma ilişkin sorularını yanıtladı.

Konut kampanyası ile ev ne kadar cazip? (Yüzde 0,98 faiz kampanyası)

Konut kampanyası ile ev ne kadar cazip? (Yüzde 0,98 faiz kampanyası)

KONUTDER ile Ziraat'in konut kredisi faizlerini yüzde 0.98'e çektiği kampanyaya Vakıfbank ve Halkbank da dahil oldu. Düşük faizli kredi kampanyasına ek olarak yıl sonuna kadar KDV ve tapu harcı indirimleri de sürecek. KONUTDER Başkanı Altan Elmas, NTV Finans Cafe'de Melda Yücel Kocaalp'in konuya ilişkin sorularını yanıtladı.

Ev seçiminde son karar kadınların (Giyinme odası çok önemli)

Kadınlar giyinme odası bulunmayan, dolabı açarken iki büklüm olunan eski tip evleri artık pek beğenmiyor

Ev içinde hayatı kolaylaştıran ürün ve aksesuvarlar tasarlayan Alman devi Häfele'nin Türkiye Başkanı Hilmi Uytun, "Küçük bir dolaba 50 ayakkabı sığdıran tasarımlar yaptık. Kadınlar artık bir dolabı açmak için iki büklüm olmak istemiyor. Rahatsız mutfak tasarımı nedeniyle bel ağrısını da en çok kadınlar çekiyor" dedi.

30 milyar dolarlık Türk günleri

Türk şirketleri 2019’un ilk büyük yatırımcı toplantısını New York’ta gerçekleştiriyor. Avusturyalı Raiffeisen Centrobank’ın organizasyonuyla 3 trilyon doları yöneten yatırım fonları, Vakıbank’tan Koç Holding’e, Yapı Kredi’den Mavi’ye Türk şirketlerindeki fırsatları ilk ağızdan duyacak.

TFF'den dünya şampiyonu VakıfBank'a tebrik

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2018 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda şampiyonluğa uzanan VakıfBank Kadın Voleybol Takımı'nı tebrik etti.

VakıfBank, Galatasaray'a set vermedi!

VakıfBank, Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin 4'üncü haftasında Galatasaray'ı 25-23, 25-18 ve 25-18'lik setlerle 3-0 mağlup etti.

Aklımızda şampiyonluk yüreğimizde VakıfBank var

Türkiye'nin uluslararası alanda en çok kupa kazanan takımı olan VakıfBank, 2018-2019 sezonunda giyeceği formaları 'Aklımızda şampiyonluk, yüreğimizde VakıfBank var' sloganıyla tanıttı.

300 milyon dolarlık tahvil ihracı

VakıfBank, mayıs ayından bu yana Türkiye'den yapılan "ilk" yabancı para tahvili ihracına imza attı.