Vakıfbank'tan satılık bağAhmetli / Manisa

Bağ / bahçe . 4822 m²

357 000 TL

Vakıfbank'tan satılık bağ, ev, emlak konut, villa, daire
Vakıfbank'tan satılık bağ, ev, emlak konut, villa, daire
Vakıfbank'tan satılık bağ, ev, emlak konut, villa, daire
Vakıfbank'tan satılık bağ, ev, emlak konut, villa, daire
Vakıfbank'tan satılık bağ, ev, emlak konut, villa, daire
Vakıfbank'tan satılık bağ
Vakıfbank'tan satılık bağ
Vakıfbank'tan satılık bağ
Vakıfbank'tan satılık bağ
Vakıfbank'tan satılık bağ

4.821,92 m2 alana sahip olup, BAĞ vasıflıdır.
Taşınmaz üzerinde yapılan yer görme esnasında ; iki adet tavuk kümesi ve 1 adet natamam yem deposu silosu olarak planlanmış bina bulunmakta olup, kümesler ve bina atıl vaziyette ve bakımsız durumdadır.
Kümesler dört duvardan oluşmakta olup, kapı, pencere ve çatı kaplaması bulunmamaktadır.
Taşınmazın Ahmetli Belediyesi İmar Servisinde incelenen mimari projesindeki vaziyet planına göre kuzeyde olan kümes A Bloktur.
Vaziyet planında güneyde konumlu olan B blok kümes iptal edilmiş olup, söz konusu projede B Bloğa ait kat planı çizilmiştir.
Mimari projesinde yapılan incelemelere ve mahallinde yapılanölçümlere göre A Blok 12,5 m x 87 m = 1088 m2, B Blok; 12,5 m x 89 m = 1113 m2 alana sahiptir.
A Bloğun doğu kısmında yaklaşık 40 m2 alana sahip atıl durumda bakıcı evi mevcuttur.
Bakıcı evi, mimari projedeki A Blok hacmine dahildir.
Ayrıca parseliçerisinde B blok doğusunda yer alan ruhsat ve proje dışı yaklaşık 30 m2 alanlı Yem Silosu için planlandığı düşünülen beton yapı alanı bulunmaktadır.
Yukarıda detaylandırılarak açıklaması yapılan, yerinde ve resmi kurumlarda incelemeleri yapılan parsel üzerindeki yapılar toplamda 2241 m2 olarak hesaplanmıştır.
Söz konusu yapılar atıl durumda olması sebebiyle, ekonomik değerinin bulunmadığı anlaşılmış olup, değerlemede dikkate alınmamıştır.
Ahmetli Belediyesi İmar Durumu Servisi yetkilisi ile yapılan görüşmede alınan şifahi bilgiye göre söz konusu taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında Ayrık nizam Emsal: 0,50 yoğunlukta, Ön Bahçe Çekme Mesafesi: 10 m., Yan ve Arka Bahçe Çekme Mesafeleri 5 er m., Hmax: Serbest şeklinde yapılanma koşullarına sahip olup "Tarımsal Sanayi Alanı" imarlıdır.
Parselin herhangi bir terk, ihdas, tevhid şartı vb.kısıtlayıcı durumunun söz konusu olmadığı ifade edilmiştir.
İlgili planın hangi kurum tarafından onaylandığı ve onay tarihi hakkında kesin bilgi alınamamıştır.
Taşınmazın 1/100.000 ölçekli Paftasında yapılan incelemede Tarım Alanı içinde kaldığı ve Arkelojik Sit alanı taramasının bulunduğu Manisa Büyükşehir Belediyesi Planlama biriminden tarafımıza şifahen iletilmiştir.
A lejantının 2.ve 3.derece Arkeolaojik Sit alanı anlamına geldiği ve taşınmazın bu durumdan etkilenme oranının İzmir Kültür ve Tabiat varlıklarının koruma 2.bölge müdürlüğünden mülk sahibinin yazılı başvurusu yapması halinde öğreneceği görüşü tarafımıza iletilmiştir.
Taşınmazın sistem üzerinde yer alan eski ada parsel numarasının 0 ada 2 parsel olduğu 28.04.2017 tarihi itibari ile biten kadastral çalışma neticesinde 101 ada 3 no.lu parsel olarak güncellendiği, bu tarihten önce 5.000 m2 alana sahip 2 no.lu parsel olduğu öğrenilmiştir

Bilgiler

 • No.:21910
 • Semt:Dereköy
 • Adres:MANİSA, AHMETLİ, DEREKÖY MAH. MATDERE SOK. NO:203/A-B
 • Pafta:1
 • Ada:101
 • Parsel:3
 • M² (brüt):4822
 • Krediye uygunluk:Uygun
 • Kat karşılığı olabilir:Hayır
 • Min. artış:4.000 TL
 • Başlangıç bedeli:357.000 TL
 • Teminat bedeli:17.850 TL
 • İlgili şube adı:SALİHLİ
 • Banka:VakıfBank


“Mayından temizlenen araziler ülke ekonomisine büyük girdi sağlar”

Kızıltepe Hububat ve Ticaret Merkezi Başkanı Mehmet Şerif Öter, Türkiye-Suriye sınırındaki bazı mayınlı arazilerin temizlenmesine ilişkin, bir asırdır hiç işlememiş mayınlı toprakların işin ehli olan kişiler tarafından işlenerek, tarıma kazandırılmasının ülke ekonomisine büyük girdi sağlayacağını vurguladı.

İstanbul’un en büyük arazisi satışa çıktı! Bir ilçesinin yarısı kadar

Büyüklüğü ve değeri ile uzun yıllar sürekli gündeme gelen ve geçtiğimiz yaz ihalesi yapılarak satılan Galatasaray'ın Riva'daki arazisinin ardından fiyatların artışa geçtiği bölgede İstanbul’un en büyük arazisi sessiz sedasız satışa çıktı. Arazinin büyüklüğü kıyaslama yapıldığında ise İstanbul’un en küçük ilçesi olarak bilinen Güngören’in yarısına denk geliyor.

Kanal İstanbul'dan önce başladı yüzde 90'ı tamamlandı... 7800 metre uzunluğunda

Edirne’de, Yunanistan ile sınırı çizen ve her yıl taşkınlarla gündeme gelen Meriç Nehri’nde, Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılan 7 bin 800 metrelik ‘Kanal Edirne Projesi’nin yüzde 90’ı tamamlandı. Kanalın 2017 sonunda bitmesi planlanıyor

Değeri 5 yılda % 112 artacak

DERİ  fabrikaları, tekstil atölyeleri gibi merkezlerle bilinen İstanbul Zeytinburnu, markalı konut projeleriyle kentsel dönüşüm yolunda hızla ilerliyor.

Etiler Polis okulu arazisinin kaderi belli oldu

Kapatılan Etiler Polis Meslek Yüksek Okulu’nun değeri 1 milyar doların üzerinde olduğu belirtilen 32 bin metrekarelik arazisinin “hasılat paylaşımı” yöntemiyle değerlendirilmesine karar verildi.

VakıfBank, Avrupa'da yarı final peşinde

Sarı-siyahlı ekip, CEV Şampiyonlar Ligi çeyrek final rövanş maçında yarın İstanbul'da Dinamo Moskova ile karşılaşacak.

VakıfBank lideri devirdi

Vestel Venus Sultanlar Ligi 20'nci hafta mücadelesinde Eczacıbaşı VitrA, sahasında VakıfBank'a 3-0 mağlup oldu. Turuncu beyazlılar mağlubiyete rağmen 58.3 puanla ligdeki liderliğini sürdürdü.

VakıfBank, Galatasaray'a set vermedi

VakıfBank, Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin 15. haftasında Galatasaray HDI Sigorta'yı deplasmanda 21-25, 12-25 ve 20-25'lik setlerle 3-0 mağlup etti. 

VakıfBank, Bulgaristan deplasmanında

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, CEV Şampiyonlar Ligi A Grubu 2. maçında yarın deplasmanda Bulgaristan temsilcisi Maritza'ya konuk olacak.

TFF'den dünya şampiyonu VakıfBank'a tebrik

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2018 FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda şampiyonluğa uzanan VakıfBank Kadın Voleybol Takımı'nı tebrik etti.